Náročný rok 2017

Přemýšlel jsem, jak jedním slovem nazvat rok 2017 a slovo se tak nějak automaticky nabídlo. Letos přeskočím několikanásobné klišé, ostatně úvod v jiných letech si můžete přečíst ve starších článcích:

Byl to náročný rok z mnoha důvodů. Abych však nebyl tolik negativní, první půlrok byl spíše v příjemném znění. První zkouškové bylo sice strastiplné, člověk nevěděl, do čeho vlastně jde, naštěstí to dopadlo dobře. Následovaly drobné oslavy, plesy, návštěvy, sešlosti a jiné akce, až doběhlo další zkouškové. To z nějakého důvodu hrozně rychle uteklo a dopadlo daleko lépe než zimní semestr. Možná tomu napomohla myšlenka delšího léta.

Na konci června jsme se vydali na tentokráte španělské dobrodružství, musím však uznat, že najeté a našlapané kilometry už byly trochu přeceněné a pro příště jsme se poučili, že méně je často více. Navštívili jsme krásná místa, bohužel v některých destinacích nebylo dostatek času, takže pro pro příště už víme, jak ne!

Po návratu nastala ona druhá část roku, díky které nemůžu rok 2017 nazvat jinak než lehce úmorným. Provalila se nevěra otce. Dnes se s faktem, že téměř polovina manželství končí rozvodem, pracuje jako s něčím, co je vlastně běžné a není to takový problém jako kdysi. Možná, že některé rozvody jsou opravdu klidné, u nás to však otřáslo celou rodinou a tato kapitola byla ukončena až někdy v listopadu po několika soudech a zcela definitivně až týden před Vánoci. Detaily jsou, jak se říká, na dlouhé povídání a jsou věci, které by se zveřejňovat neměli. Tudíž jen poznamenám, že tato už událost minulá dopadla přes to všechno vesměs dobře a teď ještě čas musí zahojit poslední rány.

Ještě jsem během léta navštívil Rakousko, Vysočinu a pár dalších míst, budu se snažit je co nejdříve začít sepisovat!

Po prázdninách mi začal druhák a byl to opravdový masakr výpočetní technikou. Každý den jsem pracoval na různých projektech, že jsem neměl čas se příliš zastavovat, ani na lenost nebyl čas. Takže až do konce roku to uteklo rychlostí blesku a hlavním tématem byla škola, škola a… škola.

No a co se týče pravidelné roční běžecké statistiky? Letos byla kilometráž téměř stejná a v létě jako snad každý rok jsem nenaběhal celkově téměř nic. Nemá cenu si nalhávat, že příští rok to bude lepší, když člověk nikdy neví, co mu následující rok přichystá. Budu se snažit, co to jde, abych natrénoval na půlmaraton, který se koná na začátku června. Přes podzim jsem se vrátil do kondice po létě, a teď se snažím plnit půlmaratonový trénink 4 krát týdně. Ale znáte to:
„Život je jako bonboniéra. Nikdy nevíš, co ochutnáš.“

Jedna myšlenka na “Náročný rok 2017”

  1. S těmi nevěrami je to opravdu rozšířené… a to nejen v manželství… to je prostě realita se kterou se musí člověk vyrovnávat. Tak ať ti všechno podle tvých přání tento rok už vychází jen v dobrém.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.