Toulky ostrovem Elba – Marina di Campo

Nedaleko turistického střediska Lacona se nachází vesnička Marina di Campo, která je na první pohled jen jedna z mnoha vesnic na Elbě. Nabízí jako další letoviska bary, všemožné krámky se suvenýry, výbornou italskou zmrzlinu a restaurace. Ten pravý půvab se však lehce skrývá mezi promenádou u pláže a hlavní ulicí, kde se schovávají ve stínu pinií panská sídla. Ta vznikla již na přelomu 19. a 20. století, kdy toto místo objevili zámožní cestovatelé.

Marina di Campo, malá tichá pláž

Ačkoli se nachází Marina di Campo relativně kousek od Lacony, věřili jsme Googlu a cestovali jsme naprosto neekonomicky a hloupě přes Portoferaio a vsadím se, že autobusové spojení vede i přes Laconu. Na druhou stranu jsme po kouskách mohli objevovat i Portoferaio.

Marina di Campo je příjemné a relativně klidné místo, přes den se většina turistů totiž srocuje především na pláží, takže ve stínech uliček a stromů si lze udělal pěkný průzkumný výlet bez davů. Využili jsme klidného tempa a nakoupili i suvenýry domů, všemožných krámků je tu přehršel. S angličtinou jsme (překvapivě) nepochodili, ale zato jsme naučili jednoho kluka zřejmě pár anglických slov, když jsme se snažili dopídit názvů marmelád.

Marina di Campo

My jsme se vydali po schodech nahoru, kde se nám nejprve objevovala vyhlídka na pláž a pak na odlehlou krajinu.

Marina di Campo

Marina di Campož

Tip! Pokud máte rádi odlehlé prázdné pláže, jedna drobná a nenápadná se nachází asi 1,5 km pěšky (jinak se tam ani nedostanete) od přístavu.

Marina di Campo, malá tichá pláž

2 komentáře u „Toulky ostrovem Elba – Marina di Campo“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.