Můj běžecký rok aneb shrnutí roku 2015

Musím na začátek zmínit citát římského filozofa, básníka, dramatika i politika (a pevně doufám, že nebudu vypadat jako náš pan prezident, který každé slovo prokládá všelijakými citáty a moudry):

Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká. Lucius Annaeus Seneca

Letos jsem se snažil eliminovat veškerý strach z neznáma a pokud to řeknu lehce přibarveně – nechtěl jsem, aby mi další rok protekl mezi prsty. Ne že bych byl ten typ, co sedí celý den u počítače a vzduch je pro něj toxická látka, ale jako student IT (a pevně doufám i budoucí student VUT FIT) k tomu mám určité předpoklady.

Naštěstí jsem nelenivěl a letošní statistika mých uběhnutých kilometrů vypadá lépe než v předchozích letech. Naběhal jsem o 171 km více než v roce 2015 a konečně jsem motivovaný na maraton (42,195 km). Můj tréninkový plán začne v půlce ledna, jakmile připravím své tělo na delší vzdálenosti.

2015-běh

Kliknutím na obrázek ho zvětšíte

Kromě běhu jsem samozřejmě zažil spoustu dalších neopakovatelných zážitků. Některé jsou nepublikovatelné, jiné příliš dlouhé, ale aspoň něco (zveřejnitelného) vám zmíním. Mám sice špatnou paměť a spoustu věcí jsem zapomněl nebo se uložili hluboko do paměti, kde je těžké hledat, ale pokusím se vzpomenout.

Ve zkratce. V březnu začalo po katastrofické lyžařské sezóně (nejteplejší zima za X let) krásné jarní počasí. Pro mě je to vždy nejhezčí období v roce, protože příroda rozkvétá a voní, člověk se cítí zase svěží a plný energie. V dubnu jsem navštívil na téměř týden Švýcarsko (o kterém chystám už tak dlouho článek), které lze shrnout dvěma slovy: krásnádrahá země.

Interlaken, Švýcarsko

Přelom května a června byl ve znamení nedostatku spánku, bujarých večírků a velmi vysokých teplot – na týden jsem místo školy pracoval na 55. Zlín Film Festivalu, kde jsem „maskotoval“ jako Hele. Také jsem byl asi 20 sekund v televizi jako Večerníček na slavnostním galavečeru, což beru jako vrchol mé herecké kariéry. Nesmím také zapomenout na nejkrásnější ohňostroj, při zahajování, který jsem kdy viděl. Naštěstí netrval festival déle, jinak bych už nikdy spánkový deficit nedorovnal.

55. Zlín Film Fest

Na konci školního roku jsme jeli se třídou do Prahy, kde jsem utratil za nějaké 3 dny více jak 2500 Kč (možná je to pro někoho drobná částka, ale jako student si myslím, že to není úplně málo) a zachraňoval kamaráda, který si školní výlet pamatuje hlavně ze záchodu v nejmenovaném nočním klubu. O letních prázdninách jsem pracoval ve větším zlínském zahradnictví. Prvních pár dní to byl šok, z hlediska sociálního i fyzického. Všechno mě bolelo a z lidí jsem měl smíšené pocity. Asi to byla jejich počáteční obrana pro nového brigádníka, protože spousta takových jako já to po pár dnech vzdávala. Já to vydržel a odměnou mi byla nemalá výplata, zvětšené svaly a zlatavé opálení. Navštívili jsme také s kamarády Pálavu, což je sice zapomenuté, ale krásné místo.

Léto uteklo, začala škola a to k tomu už není moc, co říct. Na konci listopadu jsme měli stužkovací večírek ve stylu mafie a 20. let. Jsem nyní ve čtvrťáku, čeká mě maturita a pokud to vyjde, tak také 4 měsíce prázdnin, z toho 2 v Anglii.

Stužkáč

Přeji krásný Silvestr a nový rok 2016! Má být pěkný mráz a sněžit, tak snad se někdo z vás neprobudí promrznutý a zasněžený, s pocitem žízně na Nový rok, nedejbože až 2. 1. :D

10 komentářů u „Můj běžecký rok aneb shrnutí roku 2015“

 1. Zaujímavé, že za august, čo je teoreticky vhodný mesiac na behanie, máš nulu. :D Asi je na to nejaké normálne vysvetlenie, ale zdalo sa mi to zaujímavé, keď pozerám na tie vysoké stĺpce v zime.

  Gratulujem k úspešnej hereckej kariére, držím palce s maratónom, maturitou a všetkým ostatným ;)

  1. Ano, taky jsem se nad tím pozastavil, ale pracoval jsem v tom zahradnictví a byl na dovolené. Předchozí měsíc tam taky nemám moc naběháno. Byla to docela náročná práce občas, takže běh by mě úplně dorazil :D

   Děkuji moc, krásný nový rok přeji :)

 2. Nula v srpnu mě také zaujala, ale přiznám se, že běh jsem nikdy neměl rád. Přitom miluji turistiku, 20 km túry a převýšení 1000 m není žádný problém, ale běžet 3 km by se mně nechtělo.
  Stejně tak mám rád sjezdové lyžování a běžky ne.

  Švýcarsko je nádherná země, především hory a jezera, před rokem a půl jsem tam byl poprvé a teď už 3-krát, vždy jen na skok (Montreux+Ženeva, Sv. Mořic a Luzern) a ještě bych chtěl poznat mnoho dalších míst.

  1. Spousta lidí mi říká: „Jak tě běh může bavit, proboha!“ Ale když se do toho člověk dostane, přísun endorfinů zajistí dobrou náladu a celkovou uvolněnost.

   O Švýcarsku musím konečně něco napsat, než zapomenu na spoustu zajímavých věcí!

 3. No, vidím, že to byl dobrý rok, ne? Jsi mlád jako můj nejmladší vnuk, také bude letos maturovat a na rozdíl od tebe se chystá mj. i na VUT do Brna studovat IT, ale už jako „ajťák“ i pracuje. Tak uvidíme, jestli vyhraje Brno (mimochodem moje rodné) nebo Praha, kam máme podstatně blíž. Držím ti palečky, aby ti vše vyšlo tak, jak si přeješ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.