8 slunečných západů

…8 západů slunce… Mám tu pro vás další fotky, tentokrát jsem posbíral staré fotky, na kterých je zachycen západ slunce. Musel jsem jim přidat trochu krásy ve Photoshopu, protože fotky z roku 2008 jsou foceny dneska již docela starým Kodakem EasyShare CX7330. Byl to můj první foťák. Fotky z něho nebyly špatné, ale dnes, když má skoro každý doma velkou obrazovku, jsou fotky docela pixelové. Ale nebojte, polovina fotek je focena Lumixem a dvě fotky jsou foceny minulý týden.

TIP: Kliknutím na obrázek ho zobrazíte v originální velikosti.

17.9.2010, Zlín

17.9.2010, Zlín

14.7.2012, Zlín

14.7.2012, Zlín

18.8.2008, Umag, Chorvatsko

18.8.2008, Umag, Chorvatsko

24.8.2008, Umag, Chorvatsko

25.8.2010, Dubrovník, Chorvatsko

17 komentářů u „8 slunečných západů“

   1. Nevím, jak vypadaly bez úpravy, ale ty první dva se mi zdají příliš výrazné, syté, červené/oranžové. Nevím jakým slovem bych to popsala. Zkrátka takové nepřirozené :-)

    1. Ano, u té první je přidáno možná až moc sytosti. S odstupem času mi to připadá také nepřirozené. Ta druhá mi připadá normální. Ale je to tvůj názor, rozhodně se s tebou nebudu nějak dohadovat nebo něco podobného :D :)

     1. Však v poho, jak říkám, nevím, jak to vypadalo ve skutečnosti, takže soudím jen podle toho, co vidím teď :-) Ale bylo by brutální, kdyby to tak bylo i normálně :-D

 1. Tak mi se prosím velmi líbí všechny fotky :) Miluji tento motiv, takže si tady spokojeně slintám :D Já osobně snad mám jedinou povedenou fotku západu slunce..vždy prostě nějak prošvihnu pravou dobu…

  1. Díky :)
   První čtyři fotky jsou focené z okna našeho bytu. Já si vždycky tak nějak všimnul, že to venku vypadá hezky a tak jsem to vyblejskl :D . U nás bývají západy slunce moc pěkné. Ty druhé čtyři jsou z dovolené, tehdy to úplně nabádalo k tomu, aby to člověk vyfotil.

   1. To se máš :) Já to zkoušela z okna už 20x, ale zkrátka to nikdy nevypadá…asi to prostě nevhodně zapadá, no :D:D A na dovolené vždy východ zachrápnu a západ nějak propásnu zase…anebo to vypadá nic moc =_=“

 2. Musím přiznat, že se mi fotky líbí, i když jsou upravené. Mám tento motiv moc ráda. Letos jsem fotila západ slunce do moře z terasy restaurace, tak zvažuji, že ho také umístím na blog. Z okna fotím hodně často, nejen západy slunce, ale i oblohu s jejími barvami.
  Před třemi roky jsem si kvůli východu slunce přivstala a v noční košili jsem si sedla na pláž do předplaceného křesílka. S hrůzou jsem pak zjišt’ovala, že na pláži nejsem zdaleka sama, že stejný nápad mělo víc lidí než já. Východ slunce byl nádherný a čím víc se rozednívalo, tím víc lidí přišlo s fot’áky. A pak jsem si všimla, že všichni jsme v nočních košilích, nebo pyžamech. :-)

  1. Díky :)
   To jsem teda nikdy na pláži nezažil. Ráno, když se brzo vzbudím, si jdu zaběhat. Vídávám jogíny, kteří dělají „pozdrav slunci“ nebo další běžce, popřípadě ranní plavce. Je to pěkné vidět lidi, kteří pro své zdraví něco dělají.

 3. Tiež by som trochu vytkla tú farebnú sýtosť fotiek, podľa mňa úpravy občas aj škodia..originál mám často najradšej. Ale inak sú to naozaj pekné fotky..Chorvátsko je fotogenická krajinka a Zlín tiež vyzerá dobre (:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.